W krainie wielościanów

w krainie wieloscianow

Od 1 kwietnia 2012 r. w kluczborskim Muzeum prezentujemy niezwykłą krainę wielościanów.

Wędrówka po niej to fascynująca przygoda, podczas której można obejrzeć przeróżne obiekty o zaskakujących własnościach. W wielościanach (a szczególnie w ich kompozycjach)  – trójkąty, kwadraty, pięciokąty itp. tworzą wielce skomplikowane i intrygujące kształty.

Można w nich dostrzec nie tylko harmonię i piękno matematyki, ale również wyczuć pewne napięcie pomiędzy złożonością i prostotą. Obie te cechy okazują się być w tym przypadku dwiema stronami tego samego medalu.
Wystawa ze zbiorów prywatnych Piotra Pawlikowskiego.

UWAGA – ZAJĘCIA!

17 i 24 maja br. w Muzeum odbędą się lekcje tematycznie związane z prezentowaną wystawą – "W krainie wielościanów".

Zajęcia poprowadzi autor ekspozycji – pan Piotr Pawlikowski.

• Serdecznie zapraszamy!
  • Zgłoszenia przyjmujemy osobiście lub telefonicznie: 77/418 27 07
  • Koszt zajęć – bilet ulgowy 1zł/os
  • Ilość grup ograniczona!