Człowiek, duszpasteż, mąż stanu...

sapiecha

Od 15 marca do 22 kwietnia 2012 r. w kluczborskim Muzeum można oglądać wystawę przybliżającą postać wybitnego człowieka, duszpasterza, męża stanu – kardynała Adama Stefana Sapiehę.

Metropolita krakowski (…) posiadał ogromny autorytet. Był arystokratą nie tylko z urodzenia, ale także ducha i charakteru. Stanowczy i nieugięty w swych poglądach, łączył godność z prostotą. Człowiek niezwykle żarliwej modlitwy, wielkiej serdeczności, dobroci, skromności. Nigdy nie było obojętny wobec ludzkiej krzywdy i biedy. Kochany przez wiernych, u wrogów wywoływał bezsilność.[1]

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania!

[1] Jarosław Szarek, Wstęp, [w:] Człowiek, duszpasterz, mąż stanu. Kardynał Adam Stefan Sapieha, Kraków 2011 r., s. 3.