9 i 10 września – Europejskie Dni Dziedzictwa

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”.
Europejskie Dni Dziedzictwa to idea mająca na celu upowszechnianie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego, historii i kultury. To wspaniała inicjatywa, która we wrześniu łączy wszystkie kraje Kontynentu Europejskiego pod jednym szyldem, w jednym celu. EDD to swoisty manifest wskazujący szerokiemu audytorium właściwe miejsce jakie zajmuje i powinno zajmować dziedzictwo, jego znaczenie i rolę w kształtowaniu naszej tożsamości i przestrzeni. To także ciekawa oferta spędzania czasu wolnego, która prowokuje do refleksji, zgłębienia wiedzy, a także stawia pytania o potrzebę ochrony dziedzictwa dla przyszłych pokoleń.

W sobotę 9 i niedzielę 10 września od godz. 10.00 do 13.30 zapraszamy do Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku.

W programie:

• 9 i 10 września bezpłatne zwiedzanie wystawy stałej "Pszczelarstwo dawne i nowe", wystaw plenerowych: "Ule" i "Ule figuralne" oraz wystawy czasowej "Na pocztówkowym szlaku – Byczyna";

• 9 września godz. 11.00 – otwarcie wystaw: "Okruchy przeszłości… W dawnej szkole" oraz "Archiwum (szkolnej) młodości. Życie Liceum Pedagogicznego  w Kluczborku utrwalone w kronikach",  polączone z prelekcją pani Barbary Sypko z Archiwum Państwowego w Opolu pt. "Rola Liceów Pedagogicznych w kształceniu kadry nauczycielskiej".

• 10 września – prezentacja multimedialna "Był sobie zamek, były sobie mury..." przybliżająca historię „dawnego zamku” i murów obronnych w Kluczborku.

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp na wszystkie wydarzenia EDD jest bezpłatny.

Aktualny program EDD dostępny na stronie: www.edd.nid.pl w zakładce kalendarium.