9 i 10 września – Europejskie Dni Dziedzictwa

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”.
Europejskie Dni Dziedzictwa to idea mająca na celu upowszechnianie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego, historii i kultury. To wspaniała inicjatywa, która we wrześniu łączy wszystkie kraje Kontynentu Europejskiego pod jednym szyldem, w jednym celu. EDD to swoisty manifest wskazujący szerokiemu audytorium właściwe miejsce jakie zajmuje i powinno zajmować dziedzictwo, jego znaczenie i rolę w kształtowaniu naszej tożsamości i przestrzeni. To także ciekawa oferta spędzania czasu wolnego, która prowokuje do refleksji, zgłębienia wiedzy, a także stawia pytania o potrzebę ochrony dziedzictwa dla przyszłych pokoleń.

W sobotę 9 i niedzielę 10 września od godz. 10.00 do 13.30 zapraszamy do Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku.

W programie:

• 9 i 10 września bezpłatne zwiedzanie wystawy stałej "Pszczelarstwo dawne i nowe", wystaw plenerowych: "Ule" i "Ule figuralne" oraz wystawy czasowej "Na pocztówkowym szlaku – Byczyna";

• 9 września godz. 11.00 – otwarcie wystaw: "Okruchy przeszłości… W dawnej szkole" oraz "Archiwum (szkolnej) młodości. Życie Liceum Pedagogicznego  w Kluczborku utrwalone w kronikach",  polączone z prelekcją pani Barbary Sypko z Archiwum Państwowego w Opolu pt. "Rola Liceów Pedagogicznych w kształceniu kadry nauczycielskiej".

• 10 września – prezentacja multimedialna "Był sobie zamek, były sobie mury..." przybliżająca historię „dawnego zamku” i murów obronnych w Kluczborku.


 
Serdecznie zapraszamy!

 Wstęp na wszystkie wydarzenia EDD jest bezpłatny.


Aktualny program EDD dostępny na stronie: www.edd.nid.pl w zakładce kalendarium.

Dla niedowidzących

Wersja dla niedowidzących

Informacje


adres  ul. Zamkowa 10, 46-200 Kluczbork

tel.  (077) 418 27 07

email  muzeum_kluczbork@op.pl

ie www.muzeum.kluczbork.pl

  Facebook: Dołącz do nas!

Bilet normalny: 4,00 zł

Bilet ulgowy: 2,00 zł

W niedzielę wstęp bezpłatny

Oprowadzanie: niedziela i święta: 35,00 zł od grupy (grupa maksymalnie do 30 osób)

wtorek- piątek : 10.00 - 15.30

niedziela: 10.00 - 13.30

Uwaga - dla grup zorganizowanych istnieje możliwość ustalenia innego terminu zwiedzania (uzgodnionego przynajmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem).