WAżki - zabójcy dwóch środowisk

TYLKO DO 2 LIPCA ZAPRASZAMY DO ZWIEDZANIA BEZPŁATNEJ WYSTAWY!!!

KAŻDY ZWIEDZAJĄCY OTRZYMA KOMIKS O NIEZWYKŁYM ŻYCIU WAŻEK!!!!

GRUPY ZORGANIZOWANE ZAPRASZAMY NA OPROWADZANIE PO WYSTAWIE

- WSTĘP NA WYSTAWĘ Z OPROWADZENIEM - BEZPŁATNY!

OBOWIĄZUJE WCZEŚNIEJSZA REZERWACJA TERMINU ZWIEDZANIA WYSTAWY

Komiks Cecylia poznaje ważek zwyczaje

Publikacja popularnonaukowa wydana przez Muzeum Śląska Opolskiego z myślą o najmłodszych mieszkańcach województwa opolskiego. W ciekawy, zabawny, a co najważniejsze zrozumiały sposób przekazuje sporą dawkę rzetelnej wiedzy i fascynujących faktów z życia ważek. W historię życia głównej bohaterki − Cecylii (chronionej w kraju ważki trzepli zielonej), opowiedzianą od stadium larwalnego po osiągnięcie dojrzałości płciowej, wpleciono szereg cennych informacji na temat biologii i ekologii wybranych gatunków ważek. Swoje miejsce znalazły w niej także zagadnienia dotyczące zagrożeń i sposobów ochrony tej niezwykłej grupy owadów. Komiks dostępny jest nieodpłatnie dla uczestników zajęć edukacyjnych. Wydany został w ramach realizacji projektu Inwentaryzacje przyrodnicze kluczem do edukacji ekologicznej i ochrony bioróżnorodności w województwie opolskim, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Oś Priorytetowa RPO WO na lata 2014-2020: V. Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Działanie: 5.1. Ochrona różnorodności biologicznej).

Scenariusz: Michał Wolny, Piotr Zabłocki
Rysunki: Sławomir Kiełbus